کمک اینستاگرام بهنوش بختیاری صفحه شخصی بهنوش بختیاری

کمک: اینستاگرام بهنوش بختیاری صفحه شخصی بهنوش بختیاری اندیشه فولادوند بهنوش بختیاری فرهنگ زندگی فرهنگ و هنر سینما

گت بلاگز اخبار بین الملل اعتراف انتخاباتی مدیر سابق «اف.بی.آی»

جیمز کومی، مدیر سابق اف.‌بی.‌آی اعتراف کرد که هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها می‌توانست پیروز انتخابات سال ۲۰۱۶ باشد؛ اگر او تحقیقات تازه از ایمیل‌های هیلاری ک

اعتراف انتخاباتی مدیر سابق «اف.بی.آی»

اعتراف انتخاباتی مدیر سابق «اف.بی.آی»

عبارات مهم : ایمیل

جیمز کومی، مدیر سابق اف. بی. آی اعتراف کرد که هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها می توانست پیروز انتخابات سال ۲۰۱۶ باشد؛ اگر او تحقیقات تازه از ایمیل های هیلاری کلینتون را مطرح نمی کرد. درواقع این عنوان موجب کمک ناخواسته پلیس فدرال به پیروزی ترامپ در انتخابات شده است است.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛رئیس سابق اف بی آی بر این باور است که هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها می توانسته پیروز انتخابات سال ۲۰۱۶ باشد اگر او تحقیقات تازه از ایمیل های هیلاری کلینتون را مطرح نمی کرد. به گزارش سی ان ان، مدیر سابق اف بی آی که از سوی ترامپ به طور ناگهانی از سمت خود اخراج شد، در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که اتهامات تحقیق در مورد ایمیل های هیلاری کلینتون را مطرح نخواهد کرد ولی در یک حرکت بحث برانگیز در حالی که اندک زمانی به انتخابات مانده بود در کنگره گفت که اف بی آی تحقیقات جدیدی را از باقی ایمیل های هیلاری کلینتون شروع خواهد کرد. این درحالی است که در ماه نوامبر کومی قانون گذاران را مطلع کرد که سایر ایمیل هلای هیلاری کلینتون ارتباطی به فعالیت های سیاسی او نداشته هست. در ویدئویی که شبکه خبری ای بی سی نیوز منتشر کرد، جورج استفانوپولوس، مشاور سابق بیل کلینتون و روزنامه نگار و دموکرات آمریکایی از انگیزه جیمز کومی در باب اطلاعاتی که در کنگره مطرح کرد می پرسد. استفانوپولوس می پرسد: آیا این اطلاعات را به خاطر این مطرح نکردید که می دانستید هیلاری کلینتون در آستانه پیروزی در انتخابات قرار دارد؟ این درحالی است که حتی عنوان شد هیلاری کلینتون به عنوان یک نامزد غیرقانونی مطرح شود تا زمینه پیروزی ترامپ فراهم شود؟

کومی در پاسخ به این پرسش گفت: باید همین باشد. من دقیقا به یاد نمی آورم که آیا این گونه شد ولی باید همین باشد. من در دنیایی قرار داشتم که هیلاری کلینتون در مرتبه ای قرار داشت که می توانست دونالد ترامپ را شکست دهد. مطمئنم که این می تواند به عنوان یکی از عوامل مطرح شود. من دقیق یادم نمی آید که نامه ای را امضا کرده باشم که در آن هیلاری کلینتون به عنوان یک نامزد غیرقانونی مطرح شده است باشد ولی این مساله عنوان شده است بود. کومی می افزاید: هیلاری کلینتون نزدیک انتخابات از دونالد ترامپ بسیار پیش بود ولی شائبه ای که مطرح شد، این تئوری را جا انداخت که اگر او پیروز انتخابات شود، مدیر جمهور غیرقانونی خواهد بود.

اعتراف انتخاباتی مدیر سابق «اف.بی.آی»

جیمز کومی در کتابی که اخیرا منتشر کرده، به این عنوان هم اشاره کرده است که وی مطمئن بوده هیلاری کلینتون مدیر جمهور بعدی این کشور خواهد بود. اخیرا منشتر شدن این کتاب جدل های بین مدیر سابق اف بی آی و دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا زیاد کردن پیدا کرده هست. ترامپ وی را یک «قالتاق» خوانده هست. آمارهای گوگل نشان می دهد با توییت ترامپ در مورد قالتاق بودن کومی، میزان جست وجوی کلمه قالتاق زیاد کردن یافته است.

جیمز کومی مدیر سابق اف بی آی نیز در تصویر العمل به سخنان «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا راجع به برکناری «اندرو مک کیب» معاون سابق اف بی آی، گفت که مردم آمریکا می توانند تشخیص دهند چه کسی شرافتمند هست. کومی در توییتر خود نوشت: «آقای مدیر جمهور، مردم آمریکا خیلی سریع داستان من را خواهند شنید و آنها می توانند تشخیص دهند چه کسی شرافتمند است و چه کسی شرافتمند نیست.» کتاب خاطرات جیمز کومی قرار است با نام «وفاداری سطح بالاتر: حقیقت، دروغ ها و رهبری» ۱۷ آوریل منتشر شود. جیمز کومی سال گذشته با دستور ترامپ، برکنار شد. ترامپ ساعاتی بعد از اخراج مک کیب، در پیامی شبکۀ اجتماعی توییتر نوشت: «امروز، روز عالی جهت دموکراسی است.» مدیر جمهوری آمریکا افزود: «جیمز کومی» مقدس نما مدیر او بود و کاری کرد که او معصوم جلوه کند. او از همه دروغ ها و فسادها در بالاترین سطوح اف بی آی مطلع بود.

جیمز کومی، مدیر سابق اف.‌بی.‌آی اعتراف کرد که هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها می‌توانست پیروز انتخابات سال ۲۰۱۶ باشد؛ اگر او تحقیقات تازه از ایمیل‌های هیلاری ک

طبق این گزارش، اندرو مک کیب، معاون اف بی آی، روز گذشته با حکم «جف سشنز» وزیر دادگستری اخراج شد. مک کیب دو روز دیگر بازنشسته می شد. مک کیب بارها از سوی ترامپ تحت انتقاد قرار گرفته بود. او مسوول بررسی پرونده «هیلاری کلینتون» و نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بود. از سوی دیگر، مک کیب با اعتراض به حکم برکناری خود، گفته است به علت اینکه شاهد وقایع بعد از اخراج جیمز کومی مدیر پیشین اف بی آی بوده، اخراج شده است هست. ناظران سیاسی، این اخراج را همراه با قصد و غرض های جناحی و شخصی دانسته اند.

واژه های کلیدی: ایمیل | آمریکا | کلینتون | آمریکایی | انتخابات | توییت ترامپ | دستور ترامپ | دونالد ترامپ | هیلاری کلینتون | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz